Czym jest EESTEC?

EESTEC LC Gliwice (Electrical Engineering Students’ European Association, Local Commitee) ? jest Międzywydziałowym Kołem Naukowym zarejestrowanym na Wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w 2013 r. Naszym przepisem na sukces są kontakty międzynarodowe z organizacją EESTEC (Electrical Engeneering STudents? European assoCiation), z którą prowadzimy bardzo aktywną współpracę. Naszą wizją jest stworzenie organizacji łamiącej granice kulturowe, pozwalającej nawiązywać międzynarodowe przyjaźnie i dającej możliwość pracy w międzynarodowych projektach. Organizacji promującej młodych, aktywnych studentów kierunków elektrycznych i informatycznych, pozwalającej poszerzać ich horyzonty i rozwijać ich umiejętności interpersonalne. Poprzez organizowanie całkowicie darmowych szkoleń, pragniemy podnieść poziom nauczania na naszej Uczelni, oraz stanowić ciekawą alternatywę dla naszych studentów. Będąc pośrednikiem w kontaktach pomiędzy uczelnią, rynkiem pracy a studentami pomagamy im poznać realia i wyzwania stawiane przez pracodawców i przygotowujemy ich do szybkiej adaptacji na rynku pracy.

Główne cele organizacji EESTEC to :

•  podnoszenie poziomu wiedzy technicznej,
  •  rozwój umiejętności interpersonalnych,
  •  nawiązywanie przyszłych kontaktów biznesowych,
  •  ułatwienie wejścia absolwenta na rynek pracy,
  •  poszerzanie kontaktów międzynarodowych.